Plokščių stogų testavimas

Remdamiesi tarptautine patirtimi ir kartu siekdami kuo profesionaliau bei kokybiškiau atlikti stogų įrengimo darbus esame įsigiję įrangą stogų sandarumui testuoti. Pasitelkdami šia įranga:
  • Patikriname naujai įrengtos stogo dangos (EPDM, PVC, bituminės) sandarumą
  • Surandame vizualiai nematomus hidroizoliacinės dangos pažeidimus ant jau eksploatuojamo stogo
  • Nustatome kritines vietas, kurioms jau dabar būtinas remontas
Vykdome dūmų, sausą bei šlapią elektros impulsų, o taip pat termovizijos testavimus.

Dūmų testas

Dūmų testas – efektyvus ir nebrangus būdas patikrinti mechaniškai pritvirtintos (PVC, EPDM) stogo dangos sandarumą. Specialios įrangos sugeneruojami dūmai pučiami per hidroizoliacijoje išpjautą skylę (vėliau ji užtaisoma). Tankūs, balti dūmai dėl susidariusio slėgio kyla per visas nesandarias vietas. Toks testavimo metodas taip pat puikiai tinka atvirkštinių stogų testavimui hidroizoliacijos įrengimo metu. Prieš uždengiant hidroizoliacinę dangą galima paprastai patikrinti jos sandarumą ir taip išvengti galimų didelių išlaidų stogo eksploatacijos metu.

Sausas elektros impulsų testas

Sausas elektros impulsų testas yra tinkamas elektros srovei nelaidžios stogo hidroizoliacijos (prilydoma bituminė, PVC, tepama) sandarumui tikrinti. Testavimo įrangos principas paremtas tuo, jog stogo danga yra elektros izoliatorius, o pagrindas po ja yra laidus elektros srovei. Tokiu būdu detektorius yra įžeminamas į pastato konstrukciją, o testavimo „šluotelė“ pajungiama prie detektoriaus teigiamo poliaus. Taip sukuriama atvira elektros grandinė. Braukiant „šluotele“ per dangoje esantį pažeidimą elektros srovė, reikalinga elektros grandinei užbaigti, susilpnėja dėl sumažėjusios stogo dangos dielektrinio atsparumo. Kitaip tariant, įvyksta trumpasis jungimas, kuris suaktyviną detektoriaus signalą.

Šlapias elektros impulsų testas

Šlapias elektros impulsų testas yra tinkamas elektros srovei nelaidžios stogo hidroizoliacijos (prilydoma bituminė, PVC, tepama) sandarumui tikrinti. Testavimo įrangos principas paremtas vandens (lietaus ar paduodamo per žarną) laidumo elektros srovei savybėmis. Įrangą sudaro du pagrindiniai elementai: generatorius ir detektorius. Generatorius, pasitelkus kontūro kabelį, kuris išvyniojamas palei stogo perimetrą ir prijungiamas prie generatoriaus teigiamo poliaus, sukuria elektrinį lauką ant hidroizoliacijos paviršiaus. Neigiamas polius pajungiamas prie žemės pastato konstrukcijoje. Pratekėjimai stogo hidroizoliacijoje leidžia vandeniui prasiskverbti į pastato konstrukciją, taip sukuriant trumpąjį jungimą. Detektorius yra sujungtas su dviem rankiniais zondais, kurie liečiasi su hidroizoliacijos paviršiumi. Matuojant įtampos skirtumus tarp testavimo zondų, detektorius nukreipia meistrą į prabėgimo vietą.

Termovizija

Dienos metu saulės šiluma sušildo stogo paviršių ir vandenį esantį po stogo danga. Vanduo šiuo atveju turi didesnį šiluminį našumą. Todėl saulei nusileidus ir stogui pradedant vėsti, zonos, kuriose yra drėgmė, toliau skleidžia šilumą, kuri susikaupė per visą dieną nuo saulės. To pasekoje „karštos vietos“ gali būti aiškiai matomos termovizoriumi.

Please publish modules in offcanvas position.