MENIU
Kipras
5
Įmonė sutvarkė stogą - 300 m2. Tvarkingi ir išsilavinę meistrai, malonu bendrauti, kokyibiškai atliktas darbas. Na, aišku dar žiūrėsime, ar nebėgs, bet esu patenkintas įmone. Rekomenduoju.
2017-05-19
Elena
5
Dėkoju už profesionalų, operatyvų ir puikų darbą. Patikima komanda. Rekomenduoju ir kitiems.
2016-09-22
Jelena
5
Labai aciu uz greita ir kokybika darba. Tikrai esate lankstus ir prisitaikote prie visu kliento poreikiu. Komanda dirba labai operatyviai. Imone paliko labai gera ispudi, tikrai rekomenduosiu kitiems :-)
2016-09-20
Ana ir Sergejus
5
Ačiū labai jum už viska! Labai malonu buvo bendraut! Labai dekingi už visus patarimus ir pagalba dedant plevele! Mum tai labai praverte! Jusu kompanija tokia rupestinga ir nešališka - bukite tokie ir toliau! - turesite daug klientu! to jum ir linkime! Del nuotrauku - butinai atsiusime! Geriauseji linkejimai!!!
2016-09-08
Jonas
5
viskas darbas buvo atliktas gerai ir laiku malonu dirbti su jusu kolektyvu
2016-05-26
Genutė | genute@fvs.lt
5
Kas liecia darbus, tai esame patenkinti. Ir darbuotojai Jusu nuostabus. Perduokite butinai vadovui, kad turi labai gerus darbuotojus - mandagus, kulturingi, darbstus ir geri savo srities specialistai. Net kaimynas ir tas pastebejo, kad jie gerai atlieka savo darba ( o jis yra dirbes statybose vadovu). Aciu ir sekmes Jums. Kai reikes, butinai vel kreipsimes. Pagarbiai Genute
2015-06-30
Tomas
5
Meistrai tvarkingi, išmano savo darbą. Mano stogą įrengė pagal reikalavimus. Rekomenduočiau ir kitiems
2015-04-21
Parašyti atsliepimą Visi atsiliepimai
Apie plokščius stogus
Plokščių stogų hidroizoliacija
Kokios galimos hidroizoliacinės stogo dangos?

Pagrindinės gamyklinės stogo dangos – bituminė danga (populiariausia šiuo metu danga), PVC ir TPO dangos – jos yra plastifikatorių šeimos dangos, panašios struktūros viena į kitą. Ir EPDM danga – gumos pagrindu vulkanizuota membrana. Taip pat plokštiems stogams naudojamos teptinės hidroizoliacijos. Pastarosios pagal sudėtį skirstomos į cemento, poliuretano ar poliurėjos pagrindu pagamintas dangas.
Mes labiausiai pasitikime gamyklose pagamintais gaminiais – EPDM, TPO, Bitumine danga.

Koks pagrindas reikalingas bituminei, PVC, TPO ir EPDM dangoms?

Bituminė danga prilydoma ant betono, mineralinės vatos, specialių PIR plokščių su bituminiu padengimu (Eurothane Bi-4). Dar meistrai lydo ir ant OSB plokščių, bet čia jau reikalingas papildomas atsargumas dėl galimybės įsiliepsnoti gaisrui.

PVC ir TPO dangos gali būti mechaniškai tvirtinamos ant bet kokio paviršiaus – vėliau sulydomos tik jų siūlės karštu oru. Taip pat TPO galima klijuoti ant PIR plokščių, betono, skardos. Arba galima naudoti balastinę sistemą, kuri nereikalaus tvirtinimo prie pagrindo – tad pagrindas galės būti bet koks paviršius, atlaikantis papildomas apkrovas (50 kg/m2).

EPDM dangai pagrindas gali būti bet koks, priklausomai nuo tvirtinimo būdo. Pilnai klijuojama EPDM danga gali būti ant OSB plokščių, betono, skardos, PIR šiltinimo plokščių. Mechaniškai tvirtinama ant bet kokio pagrindo. Balastinė sistema – ant bet kokio pagrindo, laikančio papildomas apkrovas.

Ant kokių šiltinimo medžiagų galima klijuoti EPDM membraną?

EPDM membrana gali būti klijuojama ant poliuretano plokščių – nes jos yra padengtos tam pritaikyta danga ir klijai šios medžiagos neišlydo.

Plokščių stogų šiltinimas
Klausimas: Kuri šiltinimo medžiaga turi geriausias priešgaisrines savybes?
Atsakymas:

Mineralinė vata. Ji vienintelė yra visiškai nedegi šiltinimo medžiaga. Poliizocianurato (PIR) plokštės neleidžia ugniai plisti. Degiausios yra EPS ir XPS šiltinimo plokštės

Klausimas: Koks šiltimo sluoksnis reikalingas?
Atsakymas:

Stogo konstrukcijai pagal šiuo metu reglamentuojamas reikšmes, reikalinga stogo šiltinimo varža: 6,25. Tai atitinka 14 cm poliuretano plokščių su λ = 0.023, 20 cm polistirolo su λ = 0.033, 24 cm mineralinės vatos ar polistirolo, su λ = 0.039

Klausimas: Koks galimas stogo šiltinimas su bitumine danga?
Atsakymas:

Bituminę dangą galima prilydyti ant mineralinės vatos ir poliuretano (PIR/PUR) plokščių. Mes rekomenduotume tokius variantus:

Polistirolas + 3 cm PIR Eurothane Bi4. Ekonomiškiausias variantas iš rekomenduotinų. PIR plokštės viršutinis sluoksnis bus kietas ir atsparus. Jis paskirstys apkrovas EPS ir stogas bus kieto paviršiaus, nesusėdantis, lengvas – taip bituminei hidroizoliacijai bus patikimas pagrindas.

PIR plokštės + 3 cm PIR Eurothane Bi4. Kokybiškiausias variantas. PIR plokštės yra lengvos, stiprios, nekintančių savybių, laikančios apkrovas – todėl stogas bus kietas ir patikimas šiltinant šiuo variantu. Ir šio sluoksnio storio šiltinant reikės gerokai mažesnio.

Vatos plokštiems stogams rekomenduoti negalime dėl to, kad ji sunki, įgeria drėgmę, sniego apkrovos ją suspaudžia, tad ir šiltinimo varža tampa neaiški.

Klausimas: Kokias šiltinimo medžiagas galima naudoti plokštiems stogams?
Atsakymas:

Plokštiems stogams galima naudoti mineralinę vatą, polistirolą, poliuretaną – visos šios medžiagos skirtos pastatų stogams apšiltinti. Būtina tik atkreipti dėmesį į specialiai plokštiems stogams skirtą medžiagų stiprumą. Nes fasadinės plokšės netinka plokštiems stogams, kuriems teks sniego, vaikščiojimo apkrovos. Vatos dėti ant stogų nerekomenduojame dėl jos svorio, minkštumo ir vandens įgeriamumo. Polistirolis turi būti minimum 80 kPa stiprumo (EPS80), dar geriau būtų EPS100 ar dar stipresnės plokštės eksploatuojamiems stogams. Poliuretano PIR plokščių stiprumas plokštiems stogams dažniausiai siekia 150 kPa.

Plokščių stogų testavimas
Klausimas: Ar yra testas, padedantis nustatyti, ar prabėga stogas, ar renkasi kondencatas?
Atsakymas:

Siluminis_testas

Taip, yra. Hologeniniai dažai – nudažantys bėgantį vandenį akimi nematoma spalva. Ir atitinkamai pašvietus matosi, ar bėgantis vanduo yra nudažytas, ar paprastas.

Daugiau apie dažus: http://volas.lt/paslaugos/plokscio-stogo-testavimas-ivertinimas

Klausimas: Kas atlieka plokščio stogo testus Lietuvoje?
Atsakymas:

UAB Volas atlieka įvairius testus, patikrinimus, įvertinimus su technika, skirta būtent plokščių (sutapdintų) stogų priežiūrai ir pratekėjimo radimui.

Klausimas: Pagal ką parenkamas plokščio stogo testas?
Atsakymas:

Pagal hidroizoliacijos tvirtinimo būdą. Mechaniškai tvirtinamoms sistemoms idealus yra dūmų testas. Klijuotai sistemai, prilydytai dangai – elektro impulsų testas.

Klausimas: Ar yra testas bet kokiai sutapdinto stogo dangai?
Atsakymas:

Taip. Yra daug skirtingų ir įvairių testų, kurie tinka atskiroms stogo dangoms ištirti. Svarbiausia – kokiu būdu danga pritvirtinta prie pagrindo.

Klausimas: Kam reikalingas plokščio stogo testas?
Atsakymas:

Plokščio stogo testavimas reikalingas tam, kad išsiaiškinti, kurioje vietoje stogas praleidžia vandenį, kurioje konkrečiai vietoje stogas yra kiauras. Kartais plika akimi žmogui yra per sunku pamatyti, arba stogas yra per didelis, tad yra per sunku jį visą apeiti ir kruopščiai patikrinti – toje vietoje pagelbėja testas.

Prilydomos dangos teisingas įrengimas
Klausimas: UAB „Volas” rekomenduoja
Atsakymas:

Statybinių medžiagų rinka tobulėja itin sparčiai, tad būtina žengti koja kojon su pažengusiomis valstybėmis ir įprastas sistemas ir medžiagas keisti naujomis, leidžiančiomis pasiekti aukštesnės kokybės rezultatą. Ne mažiau svarbu ir sprendimų, kaip pailginti stogo tarnavimo laiką, paieška. Mūsų ekspertų, kurie atliko ne vieną dešimtį stogų peržiūrų, remontų, stogo sistemų testavimų, nuomone, rinkdamiesi šiuolaikines stogo sistemas turėsite ne tik gerokai ilgiau tarnaujantį stogą, bet ir sutaupysite pinigų.

UAB „Volas” rekomenduoja rinktis labiausiai atitinkančią Jūsų poreikius sutapdinto stogo sistemą

Populiariausias (ekonominis) variantas – prilydoma danga

Šiuo metu populiariausias stogo hidroizoliavimo variantas – du sluoksniai prilydomos dangos. Nepaisant to, kad šių dangų kokybė nuolat tobulinama, rinktis reikėtų atsakingai ir atidžiai. Rinkoje galima rasti tiek labai prastos kokybės, tiek premium klasės dangų. Renkantis dangą svarbu atkreipti dėmesį į visą sistemą ir jos patikimumą. Žemiau pateikiame mūsų siūlomos sistemos privalumus.

 1. Garo izoliaGaro_izoliacija_PE plevele2cijos pagrindinė funkcija – užtikrinti, kad į šiltinimo sluoksnį nepatektų drėgmė iš pastato vidaus. Garo izoliavimui įprastai naudojama PE plėvelė arba prilydoma danga. Galima rinktis ir įvairias savaime limpančias izoliacines dangas. Įprastai siūlome naudoti PE plėvelę, bet kai stogas įrengiamas nepalankių orų sezonu, garų izoliavimui siūlome įrengti vieną prilydomos dangos sluoksnį. Esant tokio tipo garo izoliacijai tolimesnį stogo įrengimą galima nukelti vėlesniam laikui, pvz. pavasariui, nesibaiminant, kad stogo konstrukcija ilgesnį laiką bus veikiama nuolatinio įmirkio ir šalimo ciklų. Savaime limpančias garo izoliacijas siūlome rinktis išskirtiniais atvejais, dažniau esant profiliuoto pakloto pagrindui, kai termoizoliacijos sluoksniai tvirtinami ne smeigėmis, o klijuojami specialiais klijais.
 1. Plokščio stogo šiltinimui siūlome rinktis tinkamas, tam skirtas termoizoliacijas, tai yra šiltinimo sluoksnį. Priklausomai nuo to, kiek lėšų tam planuojate skirti, siūlome rinktis iš šių dviejų variantų:

EPS 80 (EPS100) + EPS 100 nuolydinis + Eurothane Bi-4

Sutapdinto stogo sistema_EPS_BI4_prilydoma

Ekonomiškas, bet patikimas variantas. Su nuolydiniu polistiroliu (išpjautu gamykloje) gausite papildomą varžą, papildomą plokščių persidengimą ir patikimą šiltinimą. Viršutinis sluoksnis – 30 mm storio  Eurothane Bi-4 PIR plokštė. Tai yra termoizoliacinė poliizocianūrato plokštė skirta prilydyti bituminę dangą ir ženkliai pagerinanti visą stogo įrengimo sistemą, nes:

 • Plokštės atsparumas gniuždymui ≥150kPa – CS(10/Y)150, o tai yra apie du kartus daugiau nei tradiciškai viršutiniam sluoksniui naudojamos akmens vatos kietumas (60-80kPa). Laikui bėgant ji nesusispaus, nesideformuos, prilydoma danga išvengs mikro įplišimų, kurie atsiranda dėl minkšto pagrindo.
 • Ji itin tinkama didesnę apkrovą turintiems stogams – eksploatuojamiems, apželdintiems, terasoms, kur apkrovos yra labiau koncentruotos, saulės kolektorių ir kitų įrengimų montavimo zonose.
 • PIR plokštės be padengimo ilgalaikis įgeriamumas <2%, o bitumo stiklo pluošto padengimas šį procentą sumažina iki minimalaus. Tad plokštė eksploatacijos metu neįdrėksta, nepraranda savo termoizoliacinių savybių, jos niekaip neveikia šalimo-atitirpimo ciklai.
 • Jeigu prilydoma danga yra pažeista, vanduo neturi galimybės skverbtis žemiau esančius sluoksnius, nes tai uždarų porų, neįgeriantis ir nepraleidžiantis vandens produktas.
 • Plokščių šilumos laidumo koeficientas λd=0,026 W/mK, tad R=10 m²K/W varžą pasiekti galima su mažesniu storiu pagrindinio šiltinimo.
 • Sistema atitinka Broof-T1 priešgaisrinius reikalavimus.
 • Rangovams patogu dirbti su Eurothane Bi-4 plokštėmis, nes plokštės itin lengvos (svoris apie 35kg/m³), jas nesudėtinga užkelti ant stogo netgi rankiniu būdu, sandėliuoti galima labiau koncentruotai (dabar tradiciškai viršutiniam sluoksniui naudojamos akmens vatos svoris 160-200kg/m³). Be to, plokštės nereikia taip kruopščiai saugoti nuo lietaus, nes i ji neįgeria drėgmės. Nusausinus PIR plokštės paviršių ją iškart galima montuoti ir hidroizoliuoti nesibaiminant, kad į konstrukciją gali būti įnešta likutinė drėgmė. Rangovai gali greičiau dirbti, nes prilydoma danga greičiau ir geriau sukimba su bitumuoto stiklo pluošto paviršiumi (darbo našumas prilydant išauga apie 20 proc. pirmam dangos sluoksniui).

Eurothane Silver PIR plokštės (λd=0,022 W/mK) + Nuolydinės Eurothane Silver PIR plokštės + Eurothane Bi-4.

Sutapdinto stogo sistema_PIR_klijuojama_prilydoma

Sistemos privalumai prieš Sistemą EPS 80 (EPS100) + EPS 100 nuolydinis + Eurothane Bi-4:

 • Viso stogo šiltinimo sluoksnio storio sumažėjimas. Jei su EPS (λd=0,037 W/mK) reikalingas storis 30 cm, tai su Eurothane Silver PIR plokštėmis (λd=0,022 W/mK) storis sumažėja iki      19 cm.
 • Mažėja išlaidos transportavimui iki objekto ir ant pastato stogo, kadangi plokštės gerokai lengvesnės ir jų reikalingas mažesnis kiekis. Sutaupysite ir dėl to, kad prireiks trumpesnių smeigių ir žemesnio parapeto įrengimo.
 • Stogas tampa kietesnis ≥150kPa – CS(10/Y)150, o tai reiškia dar geresnį atsparumą apkrovoms.
 • Užtikrinamas stogo ilgaamžiškumas, stogo varžos stabilumas.

 

 1. Hidroizoliacija – prilydoma danga.

Apatinio sluoksnio įrengimui siūlome rinktis ne prastesnių savybių SBS modifikuoto bitumo dangą nei:

 • Storis – 3 mm
 • Poliesteris – nuo 160 g/m2
 • Lankstumas žemose temperatūrose -20oC
 • Išilginis tempiamasis įtempis – 800/500+/-200 N/50mm

Viršutiniam hidroizoliacijos sluoksniui įrengti siūlome rinktis SBS modifikuoto bitumo dangą, turinčią šias ar geresnes savybes:

 • Storis – nuo 4 mm
 • Poliesteris, nuo 200 g/m2
 • Lankstumas žemose temperatūrose, -20oC
 • Nutekėjimas, 95 +/- 10 oC
 • Išilginis tempiamasis įtempis, 900/650 +/-200 N/50mm
 • Vienetinio ploto masė – 5,2 kg/m2
 1. Roval aliuminiai stogo profiliai.Roval_profilis_Classic_plus_did

Šių profilių privalumai:

 • Didėjant šiltinimo sluoksniui ir platėjant parapetui, skardos vis daugiau reikia, todėl profiliukas, dedamas tik parapeto pabaigoje, tampa ekonomiškesnis variantas
 • Aliuminio profiliai – kokybiškesnės, kietesnės medžiagos produktas, pailgina tarnavimo laiką
 • Šie profiliai iš fasadinės pusės susijungia lygiai ir nėra jokio išsilankstymo, nelygaus sulankstymo ar pan.
 • Aliuminio profilius lengva tvirtinti, meistrams nereikalingos specialios žinios ar mokymai tai padaryti – mažėja meistrų broko galimybė
 • Profilių yra paprastesnis transportavimas nei skardos lankstinių
 • Galima visa RAL spalvų paletė pasirinkimui – tad pritaikymas prie fasado yra itin paprastas
 • Galimos įvairios formos, kurias galėsite lengvai pritaikyti prie savo fasado.

Sistemas atsisiųsti PDF formatu galite čia.

Sutapdinto stogo sistemos
Klausimas: Sutapdinto stogo įrengimo variantai:
Atsakymas:

Plokščio stogo įrengimas: Sistema Nr. 1 – Ekonomiškas variantas

Sutapdinto stogo sistema_EPS_BI4_prilydoma

 

 

DWGpdf-iconPrivalumai:

 • Šiltinimo sluoksnis – pigus.
 • Kieta ir tvirta PIR plokštė   (150 kPa)
 • Nėra ant stogo vandenį gerai įgeriančių medžiagų
 • Eurothane Bi-4 – papildomas saugumas atsiradus mikro įplišimams
 • Aliuminis parapeto užbaigimo profilis – kokybiškas, estetiškas, patogiai montuojamas

 

Plokščio stogo įrengimas: Sistema Nr. 2 – Kokybiškas šiltinimas be smeigių

Sutapdinto stogo sistema_PIR_klijuojama_prilydoma

 DWGpdf-iconPrivalumai:

 • Kokybiškas šiltinimas PIR plokštėmis (λd = 0.022 W/mK)
 • Nepažeista, sandari garo izoliacija
 • Atsparus apkrovoms stogas, galima pritaikyti eksploatuojamam stogui (150 kPa)
 • Paprastai formuojamas nuolydis sausu būdu suteikia papildomą šiluminę varžą
 • Aliuminis parapeto užbaigimo profilis – kokybiškas, estetiškas, patogus montuoti

Plokščio stogo įrengimas: Sistema Nr. 3 – Itin ilgaamžis ir estetiškas  stogas

Sutapdinto stogo sistema_EPS_EPDM_balastine

 

 

DWGpdf-iconPrivalumai:

 • Pigus šiltinimo sluoksnis EPS
 • Balastu prispaudžiami sluoksniai
 • Sistema be smeigių – nėra šalčio tiltų, sandari garo izoliacija
 •  EPDM danga – labai mažai sujungimų, lakštai iki 15 m pločio
 • Balastas – papildoma hidroizoliacijos apsauga
 • Stogas atrodo gražiai ir natūraliai
 • Tai gali būti pradžia žalio stogo įrengimui

Plokščio stogo įrengimas: Sistema Nr. 4 – Aukščiausios kokybės sprendimas

Sutapdinto stogo sistema_Silver_klijuojama_EPDM

 

 

DWGpdf-iconPrivalumai:

 • Kokybiškas šiltinimas PIR plokštėmis su labai gera varža (λd = 0.022 W/mK).
 • Šiltinimo sluoksnio reikia minimalaus storio, mažėja papildomi įrengimo kaštai
 • Stogas kietas, atsparus apkrovoms, geras pagrindas eksploatuojamam stogui (150 kPa)
 • Lengvas, neįgeriantis ir nepraleidžiantis drėgmės šiltinimo sluoksnis
 • Garo izoliacija be pradūrimų
 • EPDM danga – dideli lakštai be sujungimų,  plastiška ir elastinga (300 % pailgėjimas) hidroizoliacija, atspari didelėms deformacijoms
 • Pilna, baigtinė Firestone EPDM sistema, patikimai izoliuojanti sudėtingus mazgus, kritines stogo vietas
 • Saugus įrengimas nenaudojant liepsnos ar aukštos temperatūros
Žali stogai
Klausimas: Ar ant žalių stogų galima vaikščioti?
Atsakymas:

Priklauso nuo to, kokį žalią stogą įsirengsite. Jei norėsite įsirengti mažai priežiūros reikalaujantį žalią stogą – tuomet geriausia rinktis mažai priežiūros reikalaunčius augalus, pvz. šilokus. Bet ant jų vaikščioti negalima. Jei norėsite įsirengti eksploatuojamą terasą ar ant stogo pasistatyti kėdutes – tuomet augalija turėtų būti veja, nebijanti mindymo. Tad vaikščioti stogu ir naudotis juo galima, bet tam reikia pritaikyti viršutinę dangą ir visą žalio stogo sistemą.

Klausimas: Kokie yra žalio stogo privalumai?
Atsakymas:

Žalias stogas:
Padeda aplinkai – dar viena žalia zona, tad mažėja šiltnamio efektas.
Apsaugo jūsų namus nuo įkaitimo vasarą, įšalimo žiemą – veikia kaip papildoma šiltinimo medžiaga.
Sukuria natūralesnį vaizdą, gražiau atrodo stogas (kiekvienam pagal skonį).
Apsaugo hidroizoliaciją nuo mechaninio pažeidimo.
Sugeria lietaus vandenį, ypatingai tai yra naudinga stipraus lietaus atveju.

Klausimas: Ar žalią stogą galima įsirengti ant kiekvieno stogo?
Atsakymas:

Žalią stogą galima įsirengti ant kiekvieno stogo, kuris gali laikyti atitinkamas apkrovas, pvz. betoninės perdangos, tvirtos gegnės… Reikalinga labai sandari hidroizoliacija, praėjusi šaknų prasiskverbimo testą EN 13948. Šį testą praėjusios medžiagos: EPDM, TPO, PVC, Bituminės dangos. Bet ne visos, todėl atitinkamai reiktų ieškoti medžiagų savybių deklaracijose šio testo patvirtinimo.

Klausimas: Ant kokių dangų galima įsirengti žalią stogą?
Atsakymas:

Reikalinga labai sandari hidroizoliacija, praėjusi šaknų prasiskverbimo testą EN 13948. Šį testą praėjusios medžiagos: EPDM, TPO, PVC, Bituminės dangos. Bet ne visos, todėl atitinkamai reiktų ieškoti medžiagų savybių deklaracijose šio testo patvirtinimo.